Tijen MERGEN

Tijen MERGEN

Kurucu Ortak

Tijen Mergen, 1984 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Müh. Bölümü’nden Yüksek Lisans derecesiyle mezun olmuştur. NCR Türkiye’de Satış Müdürlüğü ve NCR Orta ve Doğu Avrupa

Bölgelerinde çeşitli üst düzey yöneticilik görevlerini üstlenmiştir. 1998-2003 yıllarında Apple- Bilkom A.Ş.’de Genel Müdür olarak hizmet vermiş olan Mergen, burada farkındalık üzerine geliştirdiği ve “iCan” adını verdiği kısa film ve müzik yarışması ile %49 pazar bilinci sağlayarak IPRA ödülünü almıştır. Mergen, 2000 yılında, Bilkom A.Ş.’nin Komili Holding’den KoçHolding’e devri sürecinde de aktif rol almış ve sürecin başarı ile tamamlanmasını sağlamıştır. Aynı yıl, Dünya Gazetesi tarafından ilk defa verilen “Yılın Profesyonel İş Kadını” ödülünü almıştır.

2004-2010 yılları arasında Doğan Gazetecilik bünyesinde Pazarlama ve İş Geliştirme Grup Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev alan Tijen Mergen, kurumun gazetelerinin satış ve pazarlama faaliyetlerinin yönetiminin yanısıra, yazılı basının dijital dönüşümünde de öncü rol oynamştır. Türkiye’de son dönemlerde en başarılı sosyal sorumluluk projesi olarak kabul edilen ‘’Baba Beni Okula Gönder’’ kampanyasının liderliğini üstlenmiştir. 2010-2013’de, Hürriyet Gazetecilik’de Pazarlama Grup Başkanı ve İcra Kurulu üyesi olarak görevini sürdüren Mergen, Satış ve Pazarlama faaliyetlerinin yanısıra, cinsiyet eşitliğĭ gibi toplumun en önemli sorunlarını gündeme getirerek, Haklı Kadın Platformu’nun kuruluşunda etkin rol almıştır. 2013-2017 yılları arasında Doğan Gazetecilik AŞ’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alan Mergen, Ekim 2013’de Tek Girişim Ltd. adı ile kendi şirketini kurarak, çalışma hayatına girişimci olarak devam etti. Aynı dönemde Adler International Koçluk Sertifikasyon Programını tamamlayarak üst düzey yönetici koçluğu yapmaya başladı. Çalışan mutluluğunun kurum başarısındaki önemini vurgulamak ve yöntemlerini öğretmek üzere Power Of Happiness Platformu’nu kurdu. “Kendine liderlik, takımına liderlik ve kurumuna liderlik” başlıkları altında bir çok atölye ve seminerler düzenlemekte, çalışan memnuniyeti üzerine projeler geliştirmekte, organizasyonlar düzenlemekte ve danışmanlık vermektedir. Beş yılı aşkın süredir Bahçesȩhir Üniversitesi SBF’de Yüksek Lisans öğrencilerine Pazarlama ve Dijital Dönüşüm dersleri veren Mergen, Kagider’de Başkan Yardımcısı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nde de yönetim kurulu üyeliğini yürütmektedir.