Efsane TİNEL

Efsane TİNEL

Danışman

Efsane, uzun yıllar bankacılık alanında sürdürdüğü kurumsal kariyerinden sonra iş yaşamını insan kaynakları alanında deneyimlerini paylaşabileceği, insanlara dokunabileceği, bireyler ve kurumlar için katma değer ve olumlu fark yaratabileceği danışmanlık, organizasyonel gelişim ve eğitim alanlarında sürdürmektedir.

Orta ve lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde tamamlayan Efsane, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Yönetiminden lisans derecesine sahiptir. Kurumsal iş yaşamında bankacılık alanında sırasıyla İktisat Bankası, Koçbank, Yapı Kredi – Unicredit ve Citibank’ta kurumsal ve ticari bankacılık alanlarında çalışmıştır. Pazarlama, satış, kredi risk yönetimi departmanlarında çeşitli pozisyonlarda, yöneticilik yapmış, Kıdemli Kredi Yetkilisi (SCO) olarak birçok şirket, proje ve iş modelinin kredilendirilmesini ve finanse edilmesini başarıyla yönetmiştir.

2007 – 2014 yılları arasında Citibank Türkiye Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Komitesi üyesi olarak görev yapmıştır.

Bankacılık kariyeri boyunca birçok değişim yönetimi, birleşme, satın alma, start-up, downsizing ve right sizing projelerinde strateji, organizasyon, süreç̧ ve operasyonlara yönelik başarılı çalışmaları olmuştur. Koçbank ‘ın Unicredit ile ortaklığının gerçekleştirilmesi süreci ve sonrasında da Türkiye’nin büyük bankalarından Yapı Kredi Bankasının, Koç̧̧ Grubu ve Unicredit ortaklığıyla satın alınması aşamasında her iki bankanın kurumsal merkezlerinin başarıyla birleştirilmesinde etkin görev almış ve Bankanın en karlı ve piyasa payı en yüksek kurumsal merkezini yönetmiştir. Citibank Ticari Bankacılık Biriminin yeniden yapılandırılmasını ve sürdürülebilir karlılığa geçişini başarıyla sonuçlandırmıştır.

Efsane, çeşitli yöneticilik rollerinde insan kaynakları yönetiminin işe alım, performans yönetimi, değerlendirme, yetenek gelişimi, eğitim, değişim yönetimi, kurumsallaşma ve ortak kültür yaratma gibi farklı alanlarında önemli deneyimler edinmiş̧, değişim yönetimi, liderlik ve takım olma konularında uluslararası eğitimlere katılmış, birçok proje grubu ve eğitim çalışmasında eğitmen, uygulayıcı olarak yer almıştır.

Efsane, Power of Happiness Platformu ile organizasyonel gelişim ve değişim, yetenek yönetimi, liderlik, çalışan mutluluğu alanlarında eğitim, danışmanlık ve profesyonel koçluk ,ilişki sistemleri / takım koçluğu çalışmalarında da bulunmaktadır. Adler Uluslararası Profesyonel Koçluk Sertifikasyonunu tamamlayarak ACPC unvanına sahip olan Efsane, aynı zamanda ORSC (Organization and Relationship Systems Coaching)-İlişki Sistemleri Koçluğu ve Tranzaksiyonel Analiz Sertifikalarına da sahiptir. ICF, Uluslararası Koçluk Federasyonu üyesidir. , Gestalt yaklaşımını tanımak için Prof. Hanna Nita Scherler ile Gestalt Kişisel Gelişim Programını tamamlamıştır.

Farklı perspektifleri araştırmanın bizi derinleştirdiğine inanan Efsane, gelişimin yasam boyu devam ettiğine olan inancıyla, kişisel gelişimini çeşitli eğitim ve atölyelere katılarak sürdürürken özellikle çeşitliliği, gençleri ve kadınların gelişimini destekleyen projelerde gönüllülük esaslı yer almaktadır.